www.strevni-nemoci.cz
www.strevni-nemoci.cz
Hledej na www.Strevni-Nemoci.cz
..:: Created by [PeT Design] © 2o13 ::
Info.. Co je to M. Crohn? Otázky & Odpovědi Slovníček pojmů Alternativní medicína Klasická medicína Léčitelé & Šarlatáni Lékaři & Nemocnice Medikamenty Diskuze Životní příběhy Dieta & Jídleníček Zajímavé odkazy
 

Diskuze

Vážený návštěvníku!
Diskuzní fórum čeká na Tvé příspěvky, názory a nápady. Zde se můžeš vyjádřit a diskutovat s ostatními, klást otázky i odpovědi, které druzí určitě ocení. Budeš se tím přímo podílet na vývoji těchto stránek, které tak budou cenným zdrojem informací pro druhé. -PT-

[Vložit nový příspěvek]


Nových příspěvků: 0
Celkem příspěvků: 6792


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky


 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 16.06.2017, 21:59:29
Zdravím Honzo.
Honzo, opět prosím o radu, informaci. Tuším, že tě také trápí zánět i v tenkém střevě, a tak se tě chci zeptat, jak ti jej diagnozovali.
Nedávno jsem byl na kolonoskopii a po lednové atace mám konečně celé tlusté včetně poslední části tenkého střeva v pořádku, ale pořád se necítím dobře, a jak snížím kortikoidy pod cca 10mg okamžitě se vrací nevolnost, enormní únava, nesoustředěnost atd. Takže začínám mít takový nepříjemný pocit, že se celou tu dobu dr. soustředil na tlusté střevo, ale problém bude primárně někde v tenkém střevu a to tlusté to odnáší, až jako druhořadé.
Každopádně na všech doposud provedených RTG tenkého střeva se zánět jednoznačně neprokázal, ale vždy tam byl úsek, který se nepodařilo dostatečně popsat a já jej podezřívám, že by to mohl být zdrojem těchto potíží.
Bohužel můj ošetřující lékař nepovažuje kapslovou enteroskopii za efektivní?! Dá se to tenké střevo vyšetřit ještě nějak jinak?

V současné době beru 2x4 salofalk, 2x2 imuran a 8mg medrolu a necítím se nejlépe!!! Výše uvedené potíže se opět vracejí!

Martin Z.


 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 6.06.2017, 11:43:22
Tak normální nález z krve a v těle (střevech) zánět nebude nic neobvyklého - jsem živým důkazem, už mnohokrát se to u mne stalo Gastroskopie střeva neprohlédne, tudíž bez (MR) enteroklýzy (enterografie), kolonoskopie apod. takhle soudit je asi blbost. Osobně mám CRP v normě, kalprotektin ze vzorku stolice kolem 300, norma je do 50. Přičemž na střevech prakticky bez nálezu. Kde je u mne problém a proč mám jisté potíže? To jaksi nikdo neví
 Lenka  [brightdream[at]seznam.cz] 5.06.2017, 07:13:31
Zdravím, máte někdo zkušenost s tím, že by ve střevě byl zánět i při normální krvi a normálním nálezu na gastroduodenu? Tak to mám já a doktor mi řekl, že příčina bude mimo GIT, což se mi osobně zdá jako blbost, když provedl jen gastroskopii a většinu střeva neviděl. Menší potíže mám a hlavně jsem hrozně hubená
 Pepa  [pepovaadresa[at]volna.cz] 23.04.2017, 12:17:30
Úpravou stravy a vhodnou dietou se určitě nemoc ovlivnit dá. Je poměrně dost zkušeností s alternativními metodami jako homeopatie, autopatie, bylinky a podobně, drtivá většina pokusných subjektů ale končí na lůžkovém oddělení v nemocnici. Pokud se stav zhorší, bez léků se neobejdeš. A rozhodně to nejsou žádná velká svinstva, třeba Imuran a Pentasu užívám několik let a nemám s nimi žádné větší obtíže. Jen každé ráno polknu tři tabletky a zapiju sáček s kuličkama...
 Odina  [sirka.l[at]seznam.cz] 17.04.2017, 11:07:22
Ahoj ,
Crohna mi diagnostikovali před téměř třemi měsíci, nasadili antibiotika na zánět a za týden jsem zjistila, že jsem těhotná. S doktorkou, která je velice ochotná a rozumná, jsme se dohodli, že žádné léky brát nebudu, aby miminko nebylo v ohrozeni. Je mi fajn, potíže žádné nejsou a doktorka mě kontroluje každý týden.
Jde mi spíš o to, že léky bych nejradsi nebrala vůbec. Pořád si říkám, že se to přeci dá upravit stravou či bylinkami. Nechci do sebe rvát ta svinstva .
Ma někdo zkušenosti s nějakou alternativní léčbou? Bez chemie.

Díky za odpověď a přeji hezký den
 roman  [roman.hunkar[at]email.cz] 17.03.2017, 22:14:43
Zdravím . Nemáte někdo zkušenost s diagnosou L52 (Erythema Nodosum ) v souvislosti s crohnem ? Budu vděčný za každou zkušenost . Díky
Hustou stolici a hezký den , Roman
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 6.03.2017, 12:35:08
No takové zkušenosti naštěstí nemám, ovšem přístup krev je dobrá = všechno je OK opravdu není zrovna dobrý. Krev neprozradí všechno a je-li to takhle masivní a dlouhodobé, šel bych po těchto zkušenost obtěžovat nějaké jiné lékaře. U té krve mohu uvést vlastní příklad - zánětlivá aktivita (CRP) v normě, na kapslové enteroskopii se pak našlo difusní postižení horní půlky tenkého střeva. A nebo mám CRP 0 a ze vzorků stolice kalprotektin 420 což znamená střední zánětlivou aktivitu. Prostě kdyby ná doktoři léčili jen podle krevních výsledků, končili bychom často hodně špatně
 pan zánět  [not_registred[at]centrum.cz] 2.03.2017, 08:21:19
Mám otázku, poslední dobou se mi stává, že ze mě teče samovolně hlen (asi víte odkud). Už po několikáté jsem byl opět na gastro, a doktorka říká že krev je dobrá, že to nic nebude, že crohn aktivní není, jenž e mi chybí nějakej vitamín. Má někdo podobnou zkušenost? Ten hlen je takovej strašně smradlavej (jak jinak) s příměsemi červené a hnědé. Podle doktorky jsem v pořádku (krev je oukej = já jsem oukej), akorát mi teda nevysvětlila, jak s tímhle mám chodit do práce, jestli si mám vzít plínu nebo co. Ne že by to bylo každý den, ale za posledních 14 dní se mi to stalo již po třetí, když to přijde tak musím strávit prakticky celý den na "trůně" a někdy toho hlenu ze mě vyteče za celý den odhadem tak půl litru, tak nevím jestli je tohle normální.. Zkušenosti?
 roman  [roman.hunkar[at]email.cz] 24.02.2017, 18:41:16
Zdravím všechny . Chci se jenom podělit s novou skutečností . Mám crohnovu nemoc diagnostikovanou v roce 1988 (to mně bylo 19 let) . Za tu dobu jsem byl třikrát operován (vždy tenké střevo a jeho napojení na střevo tlusté) a to v letech 1988, 19897 a 2007 .
V roce 1998 se nám narodila dcera . Loni (2016) jsme dostali "dárek k vánocům" , dcera má také crohna !!
Dělali se nějaké gen. testy a je teda zřejmé , že m. crohn je dědičný .
Toť vše . Jenom jsem se chtěl podělit o novou "zkušenost" s touto nemocí .
Hustou stolici a hezký den všem . Roman
 Zdeňka  [daniskova.z[at]seznam.cz] 12.02.2017, 17:25:54
Zdravím všechny s Crohnem. Zjistili mi ho před dvěma lety a nyní beru Salofalk. Začaly mi hrozně padat vlasy a bolí mě kosti i klouby.Navíc se mi začíná dělat i vyrážka-červené fleky. Na podzim jsem měla CRP už jen 7, ale chytla jsem chřipku v zimě a zhoršilo se to. Jaké máte zkušenosti se Salofalkem?
 Lucianka  [Farba123[at]seznam.cz] 10.02.2017, 07:45:04
No je zúžené proto jsem furt nafouklá a mám bolesti. Doktor řekl, že kdyby teď nasadili kortikoidy a nebo biologickou léčbu, tak by to ještě zhoršili a střevo ucpali. Jde mi hlavně o to, že chci dítě a se zánětem se mohu snažit jak chci, nejde nám to rok a půl už a prý to je tímhle. Že se zánět jen odstraní a půjde to a kdyby se potíže vrátili hned nasadíme bioléčbu, kortikoidy mi nedělají dobře. Takže tak. Ale hlavní je věřit lékařům, s címž já mám problém. A taky říkal, že by potřeboval cytologické vzorkyz gastro a kolono aby mi to řekl na 100%, ale vidí to tak na 90%. Počkám a uvidím, ale psychicky se připravuji, pak si můžu oddechnout případně :-) Ale zase si myslím, že jsou na tom lidi hůř. Sice jsem teď jeden den proležela a přes noc křeče, blití všechno hrůza jsem bolestma nevěděla co už, ale teď už je zas dobře a v tu chvíli je mi to jedno hlavně ať je to fuč. :-) Máte to taky tak?
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 10.02.2017, 07:03:18
No já tohle (ileo-cékální resekce) měl asi před 10 lety, tehdy ještě klasicky, dnes už se to tuším většinou dělá laparoskopicky. Obavy jsou pochopitelné před každým zákrokem, ale důležité je hlavně jestli je to fakt nutné vyříznout, tedy jestli už není žádná možná bioléčba kterou to tam vyléčit, ta umí totiž opravdu zázraky někdy. Ovšem pokud je tam opravdu velké zúžení, které se nedá roztáhnout (s dlouhodobým efektem), pak se s tím asi moc nesvede a musí to ven Co mi ale jak píšeš přijde trochu divné, že ti mluví o operaci už po ultrazvuku Na takováto rozhodnutí je 100% nutné detailnější vyšetření, takže zatím zachovej klid
 Lucianka  [Farba123[at]seznam.cz] 9.02.2017, 14:24:17
Ahoj všem, byli jste někdo na operaci u Crohna? Kvůli zánětu 10 cm mezi tenkým a tlustým střevem? Případně jestli laparoskopicky nebo řezem? A jestli nemáte jméno lékaře, který operaci dělal laparoskopicky? Zřejmě mě čeká operace ještě čekám na kolono a gastro, ale ultrazvukem to mám doporučené, a mám trochu strach. Děkuji a jsem s Vámi, protože vím, jak je to nepřijemné a komplikuje to život.
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 6.02.2017, 15:18:37
Martine, hlavně že z tebe doktoři dělali blbce a prý nikde nic že. No jak říkám, ono že se na i mnoha vyšetřeních nic nenajde nemusí znamenat, že tam nic není - pocity pacienta není radno podceňovat Já už jsem docela dobrej, část mých potíží měl na svědomí i lék na kožní plíseń, po jeho vysazení už mne hlava bolí méně a únava taky dost ustoupila.
Ohledně bioléčby to do budoucna vypadá optmistiky - látek se prý vyvíjí a zkouší mnoho (byznys prostě), takže se snad máme na co těšit
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 3.02.2017, 22:53:04
Jj, Honzo tomu asi zcela rozumím.
V pondělí jsem se vrátil z VFN po relapsu!!!
Hrůza, děs 13.1. mě to skolilo od 20.1. jsem byl hospitalizován. Z nejhoršího jsem snad venku, ale žádná hitparáda to ještě není.
Uvidíme jak dopadnou odebrané vzorky, zánět zasáhl takřka celé tlusté střevo! Což trochu překvapilo i dr., takže mě čeká zesílení léčby a já jen doufám, že se tím eliminují i námi dříve zmíněné sekundární obtíže (nesoustředěnost, nevolnost atd.).
Takže když si mi kdysi psal, že to chce v léčbě přidat, měl jsi pravdu.
M.
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 20.01.2017, 15:26:13
Ahoj,
Mám UC jsem v remisi. Musím držet dietu stále, nebo jen v relapsu?
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 18.01.2017, 07:51:27
Tedy Salofalk sám o sobě by mi fakt nestačil
Nicméně, ten problém s koncentrací též mívám nejhorší ráno a dopoledne, pak se trochu obvykle srovnám, tzn. když čučím do PC v 10h ráno a pak 7h večer, je to rozdíl, večer to všecho lépe zvládám číst a vnímat, i přestože mám za sebou celý den v práci.
Teď už jsem zase jakž takž, ale k dokonalosti daleko - jenže nikde se nic pořádného nenašlo (v ISCARE dělají sono s kontrastem, resp. 400ml Fortransu), nová bioléčba zatím není, operace srůstů by asi neměla smysl, takže to budu muset zatím dát tlouct na bioléčbě (látka Vedolizumab resp. Entyvio název léku) a k tomu 8mg Medrolu bez kterého to zkrátka nejde už přes 2 roky
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 9.01.2017, 21:24:50
Hm, tak to je tedy značně nepříjemné. Mě se ty klasické střevní projevy (počet a kvalita stolice) daří držet na uzdě salofalkem, ale každodenně (vždy min. dopoledne) mě trápí ta mozková nefunkčnost.
Lépe bych to nespecifikoval, to jsi odhadl přesně (nesoustředěnost, nulová koncentrace)!
Někdy mi připadá, že se to chová absolutně nepředvídatelně a nevyzpytatelně, můžeš dělat co chceš, ale když se to má zhoršit, tak se to prostě zhorší, jak na houpačce.
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 31.12.2016, 18:22:51
Ten kontrast na MR se pít dá, Michal mi posledně trošku naředil nějakou šťávou Nicméně dobře jde jen první dávka, druhou už válčím a z třetí dám jen kousek.
S Medrolem je to prosté - jak už se několikrát ukázalo, dojde mi energie, sníží se chuť k jídlu, zvedne počet stolic (a jejich kvalita), začne bolet hlava a všeobecně mi dojde životní šťáva, že už nejsem schopen chodit ani do práce. Teď sice Medrol mám, ale nějak se to od začátku prosince sypalo, takže jsem na neschopence, břicho bolí, průjmy ještě nedávno byly, teď už břicho není tak podrážděné a jsem schopen i vstát z postele, od Vánoc jsem ale byl ležák neschopen čehokoli, ani sledovat pohádky, můj mozek jaksi nepracuje když Crohn zlobí, ostatně i teď jsem furt ještě "mimoň" a sotva se držím na nohou. Udělat mi někdo test koncentrace, dopadne naprosto tragicky, šedá kůra mozková mimo provoz
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 30.12.2016, 23:44:13
Hm, takže na vyřšetření MR enterografii se také pije ta dobrota jako na RTG, to je nemilé! Je to jak říkáš, když jsem byl na RTG já, tak litránek v poho, pak už to bylo horší a k závěru jsem měl pocit, že tu lahev zase zpětně naplním!
Honzo a co by se stalo, kdybys vysadil ten medrol?
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 28.12.2016, 19:45:18
Tak jasně že jsem byl na MR enterografii, už víckrát Smysl to určitě má, ačkoli neukáže to střeva tak detailně jako třebas kapsle, která to nafotí uvnitř. Ale smysl to určitě má, dobře provedené vyšetření a dobře vyhodnocené (kvalitní lékař) může leccos ukázat na tenkém střevě i jinde - já např. díky tomu jako bonus vím, že mám nekrózu pravého kyčle A taky kdyby tam bylo někde velké zúžení, tak se to ukáže, není tu riziko že se zasekne kapsle (proto mi nejdřív udělal MR, pak teprve kapsle). Jen se musí vypít 1,5l kontrastu před vyšetřením, což je malinko fuška, vždycky dám litr a kousek a pak už to nejde, ale stačilo to
Nicméně po Novém roce mne čeká oblíbená kolonoskopie a pak někdy asi už podstoupím tu operaci (resekce stenózy), už před 2 roky jedu na Medrolu a ani tak to není extra stabilní, takže do toho zřejmě bouchnu, protože jinak na mne nikde vlastně není nic špatně, trochu záhada
 Martin  [Skruzny123[at]seznam.cz] 27.12.2016, 23:02:37
Zdravím Honzo,
Honzo, a byl jsi někdy na vyšetření na magnetické rezonanci? A pokud ano, tak bylo to k něčemu
Martin
 Tyčkin  [UžNeuvádím[at]volny.cz] 26.12.2016, 18:38:02
Tak upřímně já cizinu a všeobecně cestování vynechávám je-li možno, ty postíže nejen s jídlem bych měl asi kruté - ačkoli mne ukrutně láká Korea, Japonsko apod. - hádám že bych tam zůstal a už se nevrátil kdybych to jen bylo alespoň teoreticky možné - zejména ta jejich děvčata jsou nádherná

Nikol - každej jsme jinej, ale všeobecně se dá říct, že se tím zvyšuje pravděpodobnost aktivizace nemoci - jak moc, to už je otázka jedince - já třebas promarodil Vánoce a to jsem přitom dietu, ani léky nezanedbal, a že toho žeru fakt hodně
 Zuzana  [zs79[at]seznam.cz] 26.12.2016, 15:59:56
všem dodatečně krásné vánoce a v pohodě.
Mám jen jednu otázku, všichni víte jak to máme s jídlem a já si plánuji dovolenou do ciziny a je to bez stravy, vůbec mě nenapadá co si vzít s sebou jako vlastní jídlo nějakou zásobu? Prosím vás poraďte mi, díky za vaše nápady.
 Nikol  [nikol.surmajovaa[at]seznam.cz] 24.12.2016, 22:02:37
Dobrý den, Mám Crohna,zajímalo by mě,co by se mi mohlo stát kdybych např. víc jak půl roku nebrala léky a nedoržovala určitou stravu


nejnovější příspěvky novější příspěvky | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... starší příspěvky nejstarší příspěvky

TOP 5 nejpilnějších přispěvovatelů
pořadí počet příspěvků jméno
1 776 Honza (Tyčkin)
2 575 aluša
3 514 Admin
4 158 Míša
5 150 Zdeňka

Vložení příspěvku

Jméno:  
Email:  
Text:*  
 
 

Kontrolní kód:     Kontrolní kód   (nutno zadat před odesláním)

   

* - Max. 10000 znaků
Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>
Odkazy jsou možné ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz

zpět nahoru  zpět na hlavní stranu

©2oo6 - 2o13 www.strevni-nemoci.cz Seo servis www.w3c.org www.w3c.org